hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Střevní disbióza

Střevní disbióza (používá se i termín s "y" - čili dysbióza) znamená nevyváženost našich střevních mikroorganismů (především bakterií, ale také virů, prvoků, kvasinek či hub).

Střevní mikroorganismy tvoří takzvaný střevní mikrobiom, který je složen jak z mikrobů, které mají příznivý vliv na naše zdraví, tak i z mikrobů, které mohou způsobit určité zdravotní potíže. Lidský střevní mikrobiom má totiž významný vliv na trávení potravy, metabolismus a regulaci vrozených a adaptivních imunologických procesů.

Pokud je poměr "hodných" a "zlých" bakterií nějak narušen a není tedy již tento poměr pro naše tělo optimální, může to mít nějaké negativní zdravotní následky.

Tyto následky mohou například souviset se zánětlivými onemocněními střev, syndromem dráždivého tračníku, cukrovkou, obezitou, rakovinou, nebo poruchami kardiovaskulárního a centrálního nervového systému.

Rozmanitost bakteriálních druhů v našich střevech a jejich množství (a tedy i poměr) ovlivňuje především naše strava a náš životní styl, dále věk, genetika, stres, užívání léků, či nemoci.

Související článek o střevním mikrobiomu můžete také nalézt zde.

Zdroje informací

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
PIDILIDI
= kojenecké a dětské oblečení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
PiDiLiDi je česká firma se zaměřením na výrobu a prodej kojeneckého oblečení, dětského textilu a obuvi, punčochového zboží, pláštěnek, holínek, hraček apod. Všechny jejich výrobky jsou uváděny na trh pod značkou PiDiLiDi.