hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Střed těla

Jako střed těla se v silových sportech označuje svalový "korzet" tvořící trup těla. Někdo celému středu těla říká core.

Střed těla tvoří povrchové svaly trupu a hluboký stabilizační systém (HSS, tzv. deep core). V začátcích posilování (ale vlastně kdykoli) by se cviky na HSS (např. známý plank) neměly vynechávat. Většina lidí cvičí jen povrchové svaly (např. sed - lehy).

Nedostatečně pevný střed těla může způsobovat špatné držení těla a problémy se zády, či svalové disbalance. U cvičících lidí může oslabený střed těla snižovat (silové) výkony (hlavně u základních či komplexních cviků), nebo dokonce vést ke zranění.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
ELEVEN
= sportovní oblečení a doplňky =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Eleven Sportswear je český výrobce sportovního oblečení a sportovních doplňků, v jejichž sortimentu si vyberou cyklisté, běžci, fitness nadšenci či milovníci jakéhokoliv pohybu. Kvalitně zpracované oblečení navíc podtrhuje jedinečný design.