hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Sticking point

Během silového tréninku při zvedání zátěže existuje bod ve zdvihu, ve kterém se znatelně zvýší obtížnost pokračování ve zdvihu, protože zdvižná síla je v tomto bodě menší nežli gravitační síla, což vede ke zpomalení pohybu. V tomto bodě tedy dochází k okamžiku, kdy se pohyb zátěže vzhůru zpomalí, nebo dokonce na krátkou dobu zcela zastaví. Zároveň v této zóně dochází k maximálnímu aktivnímu napětí ve svalu.

Tomuto období (či bodu, místu, nebo zóně) se říká "sticking point", nebo také "sticking region". Pokud je zdvih v sérii prováděn až do stavu úplného svalového selhání, je oblast "sticking point" právě tím místem, kde se nám začne rozpadat technika a kde dojde k onomu selhání.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
MEATFLY
= streetwear a outerwear =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
MEATFLY je česká značka streetwear a outerwear s více jak pětadvacetiletou tradicí. Z původního zaměření na skate / snowboarding se jejich sortiment rozrostl o další více či méně adrenalinové činnosti, nicméně skate kořeny zůstaly.