hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Škroby

Škroby jsou sacharidy složené z tisíců jednotek glukózy (monosacharidů) spojených glykosidickými vazbami a dohromady tak tvoří polysacharidy neboli komplexní sacharidy. Tento polysacharid je produkován většinou zelenými rostlinami jako zásobní látka pro energii. Je to nejčastější sacharid v lidské stravě a je obsažen ve velkém množství v základních potravinách, jako jsou hlavně přílohy. Tedy například brambory, rýže, obiloviny (pečivo, těstoviny, ovesné vločky apod.).

Zásobní polysacharid u živočichů (glykogen) se někdy označuje jako živočišný škrob.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
LITTLE SHOES
= e-shop s dětskými a dospělými botami =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Little Shoes je e-shop s dětskými a dospělými botami, který se specializuje hlavně na barefoot a jehož cílem je #barefootvsem, jelikož barefoot není alternativa, barefoot je nová bota!