hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Selhání (svalové)

Svalové selhání je stav, kdy při vykonávání cviku v určitém rozsahu pohybu již nejsme v tomto rozsahu vlivem únavy schopni bez cizí pomoci vykonat další opakování. Přesněji jeho koncentrickou fázi. Pro pokračování v sérii je nutná určitá doba k obnovení energetických zdrojů, k zotavení centrálního nervového systému a také k odplavení vedlejších produktů vzniklých při anaerobním cvičení (laktátu apod.). Svalové selhání je tedy doprovázeno souběžně periferními i centrálními únavnými procesy.

Kromě selhání svalového existuje ještě selhání technické, kdy již dále nejsme schopni výkonu bez zhoršení techniky cviku. Do třetice existuje ještě selhání tempa, kdy selžeme při poklesu tempa během provádění výbušných cviků.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
E-SPORTSHOP.CZ
= prodej sportovního zboží =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Nabídka internetového obchodu e-sportshop.cz (spadajícího pod firmu Radansport s.r.o.) obsahuje zboží z oblasti sportu, fitness, campingu či domácích hobby produktů. Některé zboží je nabízeno pod vlastní registrovanou českou značkou MERCO.