hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Rozsah pohybu

Rozsah pohybu (ROM) se dá definovat jako stupeň (či množství) pohybu, k němuž dochází v daném kloubu během provádění cviku. Cvičení bez omezení stupně pohybu je pak definováno jako plný rozsah pohybu (FROM), zatímco trénink (cvik) s použitím jakéhokoli snížení stupně pohybu je považován za částečný (neúplný) rozsah pohybu (PROM).

Ve FROM se tak sval dostává z polohy plného natažení (při zahajování cviku) do polohy maximální koncentrické kontrakce (na konci cviku), která je přímo ovlivněna kloubem, který protíná. PROM je pak částí FROM, kdy dochází k omezenému stupni pohybu jen v určité části FROM.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
MASTER SPORT
= sportovní vybavení a potřeby =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Společnost MASTER SPORT je česká firma prodávající sportovní vybavení a potřeby a to krom jiných značek i pod svou vlastní značkou MASTER® (fitness a sportovní potřeby) a MASTERJUMP® (airtracky, trampolíny).