hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Regenerace

Regenerace, či regenerační procesy po cvičení (posilování) zahrnují všechny činnosti, které podporují obnovu (opravu) poškozených tkání (v našem případě svalových vláken), obnovu energetických rezerv doplněním zásob glykogenu a obnovu centrálního nervového systému. Čili dochází k zotavení jak periferní únavy, tak i únavy centrální.

Bez dostatečné regenerace bývají obvykle menší svalové přírůstky (svalová vlákna nestihnou do příštího tréninku zesílit), horší výkon v tréninku (takže nemusí dojít k dostatečnému přetížení) a hrozí i větší riziko přetrénování, kdy můžeme dokonce o svalovou hmotu přicházet.

Do regeneračních činností spadá hlavně strava, spánek, aktivní či pasivní odpočinek (procházky, strečink, čtení knih, meditace), či třeba wellness (masáže, sauny, vířivka apod.).

Speciální článek o regeneraci můžete nalézt zde.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
FITNESS 007
= sportovní výživa a fitness potřeby =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Fitness 007 je e-shop s kamennou prodejnou v Praze na Malé Straně, pro který pracují skuteční odborníci a v kterém lze nakoupit sportovní a zdravou výživu, potřeby pro posilování a cvičení, či třeba fitness oblečení.