hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Regenerace

Regenerace, či regenerační procesy po cvičení (posilování) zahrnují všechny činnosti, které podporují obnovu (opravu) poškozených tkání (v našem případě svalových vláken), obnovu energetických rezerv doplněním zásob glykogenu a obnovu centrálního nervového systému. Čili dochází k zotavení jak periferní únavy, tak i únavy centrální.

Bez dostatečné regenerace bývají obvykle menší svalové přírůstky (svalová vlákna nestihnou do příštího tréninku zesílit), horší výkon v tréninku (takže nemusí dojít k dostatečnému přetížení) a hrozí i větší riziko přetrénování, kdy můžeme dokonce o svalovou hmotu přicházet.

Do regeneračních činností spadá hlavně strava, spánek, aktivní či pasivní odpočinek (procházky, strečink, čtení knih, meditace), či třeba wellness (masáže, sauny, vířivka apod.).

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
SAM 73
= sportovní a volnočasové oblečení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
SAM 73 je ryze česká společnost, která již od roku 2004 vyrábí kvalitní sportovní a volnočasové oblečení. Soustředí se na nejnovější sportovní a volnočasové trendy, kvalitní materiály a pohodlné střihy.