hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Periferní nervový systém

Periferní nervový systém (PNS) je jedna ze dvou částí nervového systému. PNS se skládá ze všech nervů, které leží mimo centrální nervový systém čili mimo mozek a míchu. Nervy (svazky neuronových vláken) v PNS spojují CNS se smyslovými orgány (jako je oko a ucho), s dalšími orgány těla, se svaly ovládané vůlí, s krevními cévami či se žlázami. PNS se tedy skládá z nervů, které přenášejí informace do CNS a z vláken, které přenášejí nervové impulsy z CNS.

Něco o PNS také můžete nalézt v tomto článku.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
PIDILIDI
= kojenecké a dětské oblečení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
PiDiLiDi je česká firma se zaměřením na výrobu a prodej kojeneckého oblečení, dětského textilu a obuvi, punčochového zboží, pláštěnek, holínek, hraček apod. Všechny jejich výrobky jsou uváděny na trh pod značkou PiDiLiDi.