Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
NUTRITIONPRO
= zdravé a výživné jídlo =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
NutritionPro je rozvážková firma zdravého a nutričně vyváženého jídla s denním množstvím kalorií dle Vašich cílů (redukce tuku, budování svalů, udržování váhy).
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Periferní únava

Periferní únava je taková únava, při které dochází během vysoce intenzivního cvičení s neměnným zatížením k poklesu aktivní funkce kosterního svalstva a to výsledkem jiných mechanismů, než které jsou způsobeny centrálním nervovým systémem. Čili k periferní únavě dochází tehdy, když v reakci na cvičení o vysoké intenzitě dojde díky mechanismům na periferní úrovni (v samotném svalu) ke změnám metabolického prostředí uvnitř svalu. Konkrétně může ve svalu dojít například k vyčerpání zásob energie (ATP, kreatinfosfátu, glykogenu), k akumulaci vedlejších metabolických produktů ve svalu (například laktátu), nebo k poškození svalového kontraktilního mechanismu (dojde ke svalovému poškození či DOMS a k omezení pohybu svalů). A to vše nezávisle na únavě centrální.

Zdroje


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Můj přběh


CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
BUSHCRAFTSHOP.CZ
= vybavení pro pobyt v přírodě =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
BUSHCRAFTshop.cz nabízí kompletní vybavení pro pobyt v přírodě a to nejen od prověřených zahraničních značek, ale také pod svou vlastní českou značkou JUBÖ Bushcraft. Ideální pro milovníky outdoor, kempingu, turistiky, military, či třeba grilování.