hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

PDCAAS

Zkratka PDCAAS znamená Protein Digestibility Corrected Amino Acid Score a donedávna se jednalo o preferovanou metodu měření hodnoty bílkovin v lidské výživě. Tato metoda je založena na stanovení obsahu bílkovin, profilu aminokyselin a stravitelnosti bílkovin u člověka.

Při výpočtu PDCAAS se skóre limitující aminokyseliny (tj. poměr první limitující aminokyseliny v 1 gramu cílové potraviny k aminokyselině v referenční bílkovině) vynásobí stravitelností bílkoviny (skutečnou stravitelností ve stolici), čímž se získá hodnota kvality bílkoviny korigovaná na stravitelnost.

PDCAAS se skóre 1 (což je nejvyšší možné skóre) má například kravské mléko, vejce, kasein, či sójový a syrovátkový protein.

Přestože princip metody PDCAAS byl široce přijat a používá se přes 30 let, ve vědecké komunitě se objevily kritické otázky týkající se řady problémů této metody.

Zdroje

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
ČESKÝ RÁJ
= pohyb a sport v přírodě =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
ČESKÝ RÁJ je parta zapálených srdcařů, která nabízí outdoorová vybavení pro nejrůznější činnosti v přírodě, včetně kempingu a turistiky, cyklistiky, běhání a lezení, vybavení na vodu i sníh, či třeba oblečení a obuvi.