hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
MEATFLY
= streetwear a outerwear =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
MEATFLY je česká značka streetwear a outerwear s více jak pětadvacetiletou tradicí. Z původního zaměření na skate / snowboarding se jejich sortiment rozrostl o další více či méně adrenalinové činnosti, nicméně skate kořeny zůstaly.

Oxidativní fosforylace

Oxidativní fosforylace je chemický proces, během kterého dochází k tvorbě a obnově ATP buď formou aerobní glykolýzy (substrátem je zde glykogen nebo glukóza), nebo štěpením triglyceridů na volné mastné kyseliny v tukových buňkách. Jako zdroje energie zde tedy působí buď sacharidy (glykogen a glukóza), nebo podkožní tuk. K těmto dějům je v obou případech potřeba dostatečného přísunu kyslíku.

Aerobní glykolýza probíhá v buňkách, kde je z glykogenu (glukózy) vytvořen pyruvát, který je při podmínkách dostatečného množství kyslíku dopraven do mitochondrií buněk. Odtud pyruvát vstupuje do Krebsova cyklu, kde je následnou oxidativní fosforylací oxidován na vodu, oxid uhličitý a molekuly ATP.

Pakliže je jako zdroj energie využíván tuk (triglyceridy místo glykogenu), tak nejprve dochází k uvolňování mastných kyselin z buněk do krve a dál do svalů, odkud putují do Krebsova cyklu, kde jsou následnou oxidativní fosforylací oxidovány na vodu, oxid uhličitý a molekuly ATP.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
CONCEPT
= výrobce domácích elektrospotřebičů =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
Společnost CONCEPT je ryze česká společnost, která patří mezi přední výrobce a dodavatele domácích elektrospotřebičů a která si i přesto stále zachovává ráz rodinné firmy. V nabídce mají mimochodem i své vlastní elektrokoloběžky.