hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Objem (tréninkový)

Tréninkový objem můžeme definovat jako celkové množství odcvičené práce neboli kolik jsme toho celkem nazvedali. Může se jednat o jeden cvik, o souhrn cviků na jednu tělesnou partii, či o celý trénink.

Tréninkový objem se dá spočítat jako součin počtu opakování určité hmotnosti a počtu sérií. Například když udělám 4 série dřepů se 150 kg o 8 opakováních, můj objem na dřepech tedy bude: (8 x 150) x 4 = 4800 kg.

Výsledný objem tréninku mohou ovlivnit některé proměnné, mezi které patří například náš cíl, naše zdravotní podmínky, tréninkové podmínky, naše tréninkové úsilí, doba odpočinku mezi sériemi či třeba doba pod napětím.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
SAM 73
= sportovní a volnočasové oblečení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
SAM 73 je ryze česká společnost, která již od roku 2004 vyrábí kvalitní sportovní a volnočasové oblečení. Soustředí se na nejnovější sportovní a volnočasové trendy, kvalitní materiály a pohodlné střihy.