hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

MPB

MPB (Muscle Protein Breakdown) znamená rozpad svalových bílkovin, čili při MPB dochází ke ztrátě svalové hmoty (dochází k atrofii svalů). Jedná se o katabolický děj a o opačný proces vůči syntéze svalových bílkovin (MPS, proteosyntéza), ve kterém se bílkovina v důsledku fyzické aktivity (mechanického napětí), vhodné stravy a regenerace tvoří.

Poměr MPS k MPB určuje, zdali jsou svalové tkáně vytvářeny, nebo ztráceny. Pokud je MPB větší než MPS, dochází ke ztrátám svalových bílkovin a o svalovou hmotu přicházíme. V tomto případě katabolické děje převažují nad těmi anabolickými.

Zdroje

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
ELEVEN
= sportovní oblečení a doplňky =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Eleven Sportswear je český výrobce sportovního oblečení a sportovních doplňků, v jejichž sortimentu si vyberou cyklisté, běžci, fitness nadšenci či milovníci jakéhokoliv pohybu. Kvalitně zpracované oblečení navíc podtrhuje jedinečný design.