Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
CONCEPT
= výrobce domácích elektrospotřebičů =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
Společnost CONCEPT je ryze česká společnost, která patří mezi přední výrobce a dodavatele domácích elektrospotřebičů a která si i přesto stále zachovává ráz rodinné firmy. V nabídce mají mimochodem i své vlastní elektrokoloběžky.
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Mikrobiom

Termín mikrobiom navrhl Joshua Lederberg v tomtéž roce jako mikrobiotu (2001). Mikrobiom popsal jako "ekologické společenství komenzálních (jeden účastník soužití má ze vztahu prospěch, druhý není ovlivněn), symbiotických (oboustranně výhodné soužití) a patogenních (vyvolávajících chorobu) mikroorganismů, které doslova sdílejí náš tělesný prostor a byly ignorovány jako determinanty zdraví a nemoci".

Mikrobiom zahrnuje problematiku mikroorganismů komplexně. Týká se kromě samotných mikroorganismů (mikrobioty) i jejich genetického materiálu (metagenomu) a okolních podmínek prostředí. Mikrobiom je tedy množina čítající mikrobiotu a jejich metagenomy.

Definice mikrobiomů se tedy týká mikroorganismů a jejich genů, zatímco mikrobiota se týká pouze mikrobů samotných. Jinými slovy, když definujeme mikrobiom, odkazujeme na mikroby a jejich genetický materiál a na to, jak přispívají ke zdraví (nemoci) lidského těla.

Mikrobiom se liší v každé části těla a pro každého člověka představuje vysoce variabilní ekosystém. Takže například naše kůže, plíce, střeva, ústní dutina a sliny, u žen pochva, všude je společenství mikrobů velmi odlišné a rovněž každý člověk má kombinaci mikroorganismů jedinečnou. Mezi dvěma zdravými lidmi žijícími podobným stylem života ve stejném místě nalezneme v jejich mikrobiomu ve stejné části těla veliké rozdíly.

Největší vliv na náš organismus má ale střevní mikrobiom, který mj. ovlivňuje zpracování a zužitkování potravy, naši imunitu, nebo účinky na mozek a chování. Čili hraje významnou roli při udržování homeostázy našeho těla tím, že se podílí na trávení a produkci energie, brání kolonizaci patogenů a formuje imunitní systém.

Zdroje informací


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Můj přběh


CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
BUSHCRAFTSHOP.CZ
= vybavení pro pobyt v přírodě =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
BUSHCRAFTshop.cz nabízí kompletní vybavení pro pobyt v přírodě a to nejen od prověřených zahraničních značek, ale také pod svou vlastní českou značkou JUBÖ Bushcraft. Ideální pro milovníky outdoor, kempingu, turistiky, military, či třeba grilování.