hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Mezomorf

Mezomorf je jeden z tělesných typů (tzv. somatotypů) popisující tělesnou stavbu člověka. Mezomorf je ideální somatotyp pro kulturistický trénink. Má od přírody atletickou postavu, široká ramena, úzký pas, silnou a robustní kostru. Velmi dobře nabírá hmotnost, ale na rozdíl od endomorfa se u něj jedná téměř výlučně o svalovou hmotu s nízkým podílem tuku. Výborně regeneruje a má nejlepší genetické dispozice pro silové a obratností disciplíny a pro již zmíněnou kulturistiku.

Somatotypy

Somatotypy
Ukázka

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
ELEVEN
= sportovní oblečení a doplňky =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Eleven Sportswear je český výrobce sportovního oblečení a sportovních doplňků, v jejichž sortimentu si vyberou cyklisté, běžci, fitness nadšenci či milovníci jakéhokoliv pohybu. Kvalitně zpracované oblečení navíc podtrhuje jedinečný design.