hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Metabolismus

Metabolismus označuje veškeré látkové a energetické procesy, které probíhají v živém organismu a jež umožňují jeho funkci, růst a obnovu. Jde tedy o přeměnu látek z vnějšího prostředí (potrava, živiny) do látek a struktur organismu (organické sloučeniny, buňky, tkáně apod.). Metabolismus má dvě fáze. Tvoření (stavbu) značí anabolismus neboli biosyntézu (energie se zde spotřebovává) a rozklad znamená katabolismus (energie se zde uvolňuje).

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
MEATFLY
= streetwear a outerwear =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
MEATFLY je česká značka streetwear a outerwear s více jak pětadvacetiletou tradicí. Z původního zaměření na skate / snowboarding se jejich sortiment rozrostl o další více či méně adrenalinové činnosti, nicméně skate kořeny zůstaly.