Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
LITTLE SHOES
= e-shop s dětskými a dospělými botami =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Little Shoes je e-shop s dětskými a dospělými botami, který se specializuje hlavně na barefoot a jehož cílem je #barefootvsem, jelikož barefoot není alternativa, barefoot je nová bota!
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Leucinový paradox

Nevyvážená strava obsahující vysoké koncentrace leucinu může vyvolat pokles koncentrace ostatních rozvětvených esenciálních aminokyselin (BCAA) v těle - volného valinu a isoleucinu. Pokud se potravou (nebo suplementací) přijímá větší množství leucinu, dochází jednak k pozitivní dusíkové bilanci, ale zároveň může dojít k poklesu koncentrace mnoha aminokyselin uvnitř svalu. Tento jev je známý jako leucinový paradox.

Leucin stimuluje syntézu svalových bílkovin (MPS) a potlačuje jejich degradaci (MPB), což obojí ovlivňuje i koncentraci valinu a isoleucinu. Samotný leucin tedy může způsobit nerovnováhu BCAA a to kvůli aktivaci metabolické dráhy (zvýšené aktivitě ketokyselin s rozvětveným řetězcem), která stimuluje oxidaci ostatních BCAA. Dostupnost valinu a isoleucinu (nebo spíše jejich nedostupnost) se proto může stát pro rychlost MPS limitující.

Čili k leucinovému paradoxu mohou dohromady přispívat zvýšená oxidace BCAA, zvýšená syntéza bílkovin a snížená degradace bílkovin.

Zdroje


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Můj přběh


CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
ČESKÝ RÁJ
= pohyb a sport v přírodě =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
ČESKÝ RÁJ je parta zapálených srdcařů, která nabízí outdoorová vybavení pro nejrůznější činnosti v přírodě, včetně kempingu a turistiky, cyklistiky, běhání a lezení, vybavení na vodu i sníh, či třeba oblečení a obuvi.