hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Kyselina mléčná

Kyselina mléčná je často zaměňovaná za laktát, čili tyto dva termíny se většinou berou jako synonyma. Ovšem není to totéž. Rozdíl mezi laktátem a kyselinou mléčnou je chemický. Laktát je kyselina mléčná bez jednoho protonu. Aby byla látka kyselinou, musí být schopna darovat vodíkový iont. Když kyselina mléčná daruje svůj proton, stává se z ní konjugovaná báze kyseliny neboli laktát.

Takže při intenzivní fyzické aktivitě je nejdříve kyselina mléčná fyziologicky deprotonována na laktát a vodíkový proton a následně již organismus pracuje s laktátem a nikoli s kyselinou mléčnou.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
ELEVEN
= sportovní oblečení a doplňky =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Eleven Sportswear je český výrobce sportovního oblečení a sportovních doplňků, v jejichž sortimentu si vyberou cyklisté, běžci, fitness nadšenci či milovníci jakéhokoliv pohybu. Kvalitně zpracované oblečení navíc podtrhuje jedinečný design.