hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
KOLOSHOPCZ
= dodavatel kol a cyklokomponentů =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
KOLOSHOPCZ je dodavatelem kol a cyklokomponentů světových značek a zároveň je to parta lidí, kteří cyklotechnice a cyklistice obecně fandí a rozumí. Jejich doménou je prodej kol horských, silničních, trekingových, crossových a dětských.

Kvadriceps

Kvadriceps neboli čtyřhlavý sval stehenní (musculus quadriceps femoris) tvoří velkou skupinu svalů (největší v těle) pokrývající přední a boční stranu stehna (kvadricepsy tedy tvoří protějšek zadní straně stehen - hamstringům). Již z názvu je patrné, že se kvadriceps skládá ze 4 částí (samostatných svalů). Konkrétně jde o přímý sval stehenní (rectus femoris), vnější hlava (vastus lateralis), vnitřní hlava (vastus medialis) a střední hlava (vastus intermedius).

Svaly vastus začínají na stehenní kosti a upínají se na kosti holenní těsně pod čéškou. Rectus femoris pak začíná na trnu kosti kyčelní a upíná se rovněž na kosti holenní pod čéškou (jako svaly vastus).

Svaly kvadricepsu umožňují extenzi kolenního kloubu (jeho natažení, čili natahují nohy v koleni), ale také umožňují ohyb (ohnutí) v kyčli (díky rectus femoris). Jsou proto důležité při běžných i méně běžných činnostech, při kterých se zapojují nohy. To může být například stoj, chůze, schůze do schodů, vstávání ze židle, běh, skoky, kopání, dřepy atd. Kvadricepsy rovněž absorbují sílu při dopadu paty na zem při chůzi, pomáhají udržovat rovnováhu a správné držení těla (postoj) a také stabilizují čéšku (koleno). Názorný obrázek zde.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
SPORTAGO
= specialista na výrobu běžeckých pásů =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Sportago je český e-shop, který se specializuje na výrobu běžeckých pásů a prodej sportovních potřeb pro fitness a posilování a pomůcek pro jógu. To vše pod jejich vlastní značkou Sportago.