hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Koncentrická fáze pohybu

Koncentrická fáze pohybu neboli koncentrická kontrakce je při vykonávání cviku pozitivní fáze pohybu. Dochází ke zvedání zátěže a k flexi (ohnutí) v kloubu, přičemž se sval zkracuje. Koncentrická kontrakce vyvolává zrychlení pohybu (akceleraci). Opakem koncentrické fáze pohybu (která pohyb zahajuje) je fáze excentrická, která pohyb zpomalením ukončuje.

Koncentrické a excentrické kontrakce se též nazývají izotonický pohyb, při kterém se mění délka svalů. Opakem izotonického pohybu je izometrická kontrakce, při které se délka svalů nemění, ale mění se jejich napětí (tonus).

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
FITNESS 007
= sportovní výživa a fitness potřeby =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Fitness 007 je e-shop s kamennou prodejnou v Praze na Malé Straně, pro který pracují skuteční odborníci a v kterém lze nakoupit sportovní a zdravou výživu, potřeby pro posilování a cvičení, či třeba fitness oblečení.