hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Komplexní cviky

Jako komplexní cviky (též vícekloubové cviky) se označují cviky, které vycházejí převážně z přirozených pohybových vzorců člověka. Mezi tyto přirozené pohyby patří dřepnutí (dřepy), zvednutí něčeho ze země (mrtvé tahy), vyzdvihnutí se někam (shyby), odtlačení něčeho (bench press, kliky), přitáhnutí něčeho (přítahy v předklonu) atd.

Tyto cviky se vyznačují zapojením více svalů najednou (zapojením více kloubů) společně se středem těla. Díky tomu lze zvedat větší váhy, což má obvykle za následek větší mechanické napětí a větší stimulaci přirozených anabolických hormonů (než například u cviků izolovaných). To může následně zajistit více svalových přírůstků po celém těle i větší silové přírůstky.

Ve fitness terminologii se můžeme ještě setkat i s takzvanými cviky základními, které spadají do množiny cviků komplexních.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
INSPORTLINE
= sportovní a fitness vybavení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Společnost inSPORTline je českým výrobcem a prodejcem fitness vybavení, včetně různých trenažérů, motodoplňků, outdoor vybavení, wellness, (elektro) kol a koloběžek, sportovního oblečení apod.