hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
WEBHOSTING C4
= poskytovatel webového prostoru =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
WEBHOSTING C4 je kvalitní a spolehlivý český poskytovatel webového prostoru pro jednotlivce, podnikatele i firmy. Je to zároveň i jeden z nejstarších českých webhostingů, na kterém mimochodem "běží" i tyto stránky.

Izotonický (izokinetický) pohyb

Izotonický pohyb (někdy též izokinetický pohyb) neboli izotonická kontrakce (též dynamická kontrakce, dynamická svalová práce) znamená svalovou kontrakci proti odporu, která je stále v pohybu a při které se mění délka svalu. Napětí svalu (jeho tonus) nebo rychlost jeho kontrakce však zůstávají konstantní (nebo téměř konstantní). Izotonické pohyby jsou buď koncentrické (sval se zkracuje), nebo excentrické (sval se prodlužuje).

Čili většina pohybů při posilování (např. zdvihy, tlaky, přítahy atd.) jsou pohyby izotonické (izokinetické) složené z pohybů koncentrických a excentrických, při kterých se v určitém rozsahu pohybu během cviku mění délka svalů a při kterých dochází k jejich zkracování a prodlužování neustálým a konstantním pohybem.

Protikladem izotonického pohybu je izometrická kontrakce.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
EVONA
= punčochové zboží a prádlo =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
EVONA je ryze česká značka s více jak padesátiletou tradicí. EVONA je zároveň největší český výrobce punčochového zboží, v jejich nabídce lze ale nalézt i kvalitní spodní prádlo, pyžama, ponožky a další módní zboží pro ženy, muže i děti.