hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Izotonický (izokinetický) pohyb

Izotonický pohyb (někdy též izokinetický pohyb) neboli izotonická kontrakce (též dynamická kontrakce, dynamická svalová práce) znamená svalovou kontrakci proti odporu, která je stále v pohybu a při které se mění délka svalu. Napětí svalu (jeho tonus) nebo rychlost jeho kontrakce však zůstávají konstantní (nebo téměř konstantní). Izotonické pohyby jsou buď koncentrické (sval se zkracuje), nebo excentrické (sval se prodlužuje).

Čili většina pohybů při posilování (např. zdvihy, tlaky, přítahy atd.) jsou pohyby izotonické (izokinetické) složené z pohybů koncentrických a excentrických, při kterých se v určitém rozsahu pohybu během cviku mění délka svalů a při kterých dochází k jejich zkracování a prodlužování neustálým a konstantním pohybem.

Protikladem izotonického pohybu je izometrická kontrakce.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
REHABILITAČNÍ POMŮCKY.CZ
= pomoc při tělesném omezení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Rehabilitační pomůcky.cz jsou distributorem a prodejcem rozsáhlého sortimentu rehabilitačních, kompenzačních, ortopedických a cvičebních pomůcek.