Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
NUTRITIONPRO
= zdravé a výživné jídlo =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
NutritionPro je rozvážková firma zdravého a nutričně vyváženého jídla s denním množstvím kalorií dle Vašich cílů (redukce tuku, budování svalů, udržování váhy).
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Izometrická kontrakce

Izometrická kontrakce (též statická, gravitační kontrakce) je svalová činnost, při které se sval nezkracuje (nedochází ke koncentrické kontrakci) a ani neprodlužuje (nedochází k excentrické kontrakci). Při této činnosti se kloub nepohybuje (tím se kloub šetří) a nemění se délka svalu, ale mění se vnitřní napětí (tonus) ve svalu a šlachách. Obecně se dá říci, že jde o tlak proti pevné překážce. Dnes tolik oblíbený cvik "plank" je příkladem izometrické kontrakce neboli cvičení ve výdrži.

Opakem izometrické kontrakce je izotonický pohyb, při kterém se mění délka svalu a který zahrnuje excentrické a koncentrické fáze (kontrakce).


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Můj přběh


CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
INSPORTLINE
= sportovní a fitness vybavení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Společnost inSPORTline je českým výrobcem a prodejcem fitness vybavení, včetně různých trenažérů, motodoplňků, outdoor vybavení, wellness, (elektro) kol a koloběžek, sportovního oblečení apod.