hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Izometrická kontrakce

Izometrická kontrakce (též statická, gravitační kontrakce) je svalová činnost, při které se sval nezkracuje (nedochází ke koncentrické kontrakci) a ani neprodlužuje (nedochází k excentrické kontrakci). Při této činnosti se kloub nepohybuje (tím se kloub šetří) a nemění se délka svalu, ale mění se vnitřní napětí (tonus) ve svalu a šlachách. Obecně se dá říci, že jde o tlak proti pevné překážce. Dnes tolik oblíbený cvik "plank" je příkladem izometrické kontrakce neboli cvičení ve výdrži.

Opakem izometrické kontrakce je izotonický pohyb, při kterém se mění délka svalu a který zahrnuje excentrické a koncentrické fáze (kontrakce).

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
WEBHOSTING C4
= poskytovatel webového prostoru =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
WEBHOSTING C4 je kvalitní a spolehlivý český poskytovatel webového prostoru pro jednotlivce, podnikatele i firmy. Je to zároveň i jeden z nejstarších českých webhostingů, na kterém mimochodem "běží" i tyto stránky.