hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
CONCEPT
= výrobce domácích elektrospotřebičů =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
Společnost CONCEPT je ryze česká společnost, která patří mezi přední výrobce a dodavatele domácích elektrospotřebičů a která si i přesto stále zachovává ráz rodinné firmy. V nabídce mají mimochodem i své vlastní elektrokoloběžky.

Intenzita (tréninková)

Intenzita při tréninku (neplést s intenzitou úsilí) v podstatě znamená, jakou váhu použijeme pro určitou sérii. Vyjadřuje se v procentech, kdy 100% intenzita je maximální výkon pro jedno opakování (1RM).

U každého cvičence je klíčové zjistit, jakou intenzitou je potřeba cvičit pro optimální výsledky. Přehnaná intenzita (a frekvence tréninků) může být kontraproduktivní, kdy tělo nebude stíhat regeneraci, nedostatečná intenzita pak může mít za následek minimální odezvu těla v podobě silových či svalových přírůstků.

Trénink lze rovněž zintenzivnit zkrácením pauz mezi sériemi, kdy tak uděláme stejné množství práce za méně času, či použitím různých intenzifikačních metod.

S intenzitou úzce souvisí tréninkový objem, kde objem a intenzita jsou vůči sobě více či méně nepřímo úměrné. Čím vyšší je tréninková intenzita, tím zpravidla dojde ke snížení objemu vykonané práce. Důvod je ten, že když zvýšíme váhy, dojde ke snížení počtu opakování, takže při stejném počtu sérií toho většinou nazvedáme méně.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
MEATFLY
= streetwear a outerwear =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
MEATFLY je česká značka streetwear a outerwear s více jak pětadvacetiletou tradicí. Z původního zaměření na skate / snowboarding se jejich sortiment rozrostl o další více či méně adrenalinové činnosti, nicméně skate kořeny zůstaly.