Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Intenzifikační metody

Intenzifikační metody (dále jen IM) či techniky jsou pokročilé cvičební postupy pro pokročilé cvičence. IM má smysl aplikovat až v situaci, kdy je naše tělo již na takové úrovni, že nereaguje na běžný trénink s běžným progresivním přetížením.

Pokud se blížíme svému naturálnímu maximu, je stále těžší tělo šokovat standardním tréninkem a je proto nutné ho přinutit, aby znovu mělo potřebu se adaptovat na jinou (větší) tréninkovou zátěž.

IM jsou často zneužívány začátečníky či méně pokročilými cvičenci, kteří kolikrát ani neumějí cvičit a zdaleka nevyčerpali svůj přirozený progresový potenciál. Někdy si tímto i škodí, protože při nesprávném použití těchto metod může dojít k přetrénování daného svalu, či k možnosti zranění. Je to dáno tím, že tito jedinci kopírují pokročilé metody profesionálů, kteří jsou ale již dávno za svým naturálním maximem a mají rovněž jiné "regenerační" podmínky.

IM je spousta. Mezi nejběžnější patří například supersérie a supersety, pyramidy, metoda dopomoci (vynucená opakování - cheating), předúnavová metoda, či metoda negativního opakování.


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Můj přběh


CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE