hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Intenzifikační metody

Intenzifikační metody (dále jen IM) či techniky jsou pokročilé cvičební postupy pro pokročilé cvičence. IM má smysl aplikovat až v situaci, kdy je naše tělo již na takové úrovni, že nereaguje na běžný trénink s běžným progresivním přetížením.

Pokud se blížíme svému naturálnímu maximu, je stále těžší tělo šokovat standardním tréninkem a je proto nutné ho přinutit, aby znovu mělo potřebu se adaptovat na jinou (větší) tréninkovou zátěž.

IM jsou často zneužívány začátečníky či méně pokročilými cvičenci, kteří kolikrát ani neumějí cvičit a zdaleka nevyčerpali svůj přirozený progresový potenciál. Někdy si tímto i škodí, protože při nesprávném použití těchto metod může dojít k přetrénování daného svalu, či k možnosti zranění. Je to dáno tím, že tito jedinci kopírují pokročilé metody profesionálů, kteří jsou ale již dávno za svým naturálním maximem a mají rovněž jiné "regenerační" podmínky.

IM je spousta. Mezi nejběžnější patří například supersérie a supersety, pyramidy, metoda dopomoci (vynucená opakování - cheating), předúnavová metoda, či metoda negativního opakování.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
PIDILIDI
= kojenecké a dětské oblečení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
PiDiLiDi je česká firma se zaměřením na výrobu a prodej kojeneckého oblečení, dětského textilu a obuvi, punčochového zboží, pláštěnek, holínek, hraček apod. Všechny jejich výrobky jsou uváděny na trh pod značkou PiDiLiDi.