hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

IGF-1

IGF-1 (Insulin-like growth factor 1) neboli inzulinový růstový faktor 1, také nazývaný somatomedin C, je hormon podobný molekulové struktuře inzulínu. Hraje důležitou roli v růstu dětí a má anabolické účinky u dospělých. IGF-1 je produkován především játry a stimulován růstovým hormonem (GH). IGF-1 je produkován po celý život. Největší produkce IGF-1 se vyskytuje během pubertálního růstu. Nejnižší úrovně se vyskytují v kojeneckém věku a stáří. Zdroj: wikipedia.

IGF-1 reguluje množství růstu svalové hmoty tím, že zvyšuje syntézu bílkovin (MPS), usnadňuje příjem glukózy, rozděluje příjem aminokyselin (stavebních bloků bílkovin) do kosterních svalů a znovu aktivuje myosatelitní (neboli svalové satelitní či svalové kmenové) buňky pro zvýšení růstu svalů.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
BUSHCRAFTSHOP.CZ
= vybavení pro pobyt v přírodě =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
BUSHCRAFTshop.cz nabízí kompletní vybavení pro pobyt v přírodě a to nejen od prověřených zahraničních značek, ale také pod svou vlastní českou značkou JUBÖ Bushcraft. Ideální pro milovníky outdoor, kempingu, turistiky, military, či třeba grilování.