Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
ZKUSTE NutritionPro
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

IGF-1

IGF-1 (Insulin-like growth factor 1) neboli inzulinový růstový faktor 1, také nazývaný somatomedin C, je hormon podobný molekulové struktuře inzulínu. Hraje důležitou roli v růstu dětí a má anabolické účinky u dospělých. IGF-1 je produkován především játry a stimulován růstovým hormonem (GH). IGF-1 je produkován po celý život. Největší produkce IGF-1 se vyskytuje během pubertálního růstu. Nejnižší úrovně se vyskytují v kojeneckém věku a stáří. Zdroj: wikipedia.

IGF-1 reguluje množství růstu svalové hmoty tím, že zvyšuje syntézu bílkovin (MPS), usnadňuje příjem glukózy, rozděluje příjem aminokyselin (stavebních bloků bílkovin) do kosterních svalů a znovu aktivuje myosatelitní (neboli svalové satelitní či svalové kmenové) buňky pro zvýšení růstu svalů.


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a stereotypů.


CHCI ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE