hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

HIIT

HIIT (High-Intensity Interval Training) neboli vysoce intenzivní intervalový trénink je druh aerobní aktivity mající částečně rysy anaerobní aktivity.

Při tomto typu cvičení se opakovaně dělají krátké sportovní výkony o maximální intenzitě (nadoraz), mezi kterými je krátká pauza na doplnění kyslíku a odplavení metabolitů a laktátu. Například se 20 sekund maximálně sprintuje a poté se třeba 30 sekund vyklusává (jde). To se několikrát opakuje. Je to taková obdoba sérií, které se dělají při klasickém posilování. To by ve výsledku mělo znamenat - ve srovnání s běžným aerobním cvičením - větší kyslíkový dluh a delší regeneraci svalů po zátěži a tím zároveň i déle trvající výdej energie po samotném cvičení (viz tzv. after-burn efekt či EPOC).

HIIT cvičení tedy stimuluje vyšší EPOC, protože se během něho spotřebovává více kyslíku. Tím se vytvoří větší kyslíkový deficit, který musí být po cvičení v době odpočinku nahrazen.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
SANASPORT
= vybavení na outdoor i indoor sporty =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
SANASPORT se specializuje na prověřené sportovní značky a produkty, které Vás vybaví na outdoor i indoor sporty včetně běhu, lyží, cyklistiky, tenisu, kolektivních sportů, fitness, či třeba lezení.