Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

HIIT

HIIT (High-Intensity Interval Training) neboli vysoce intenzivní intervalový trénink je druh aerobní aktivity mající částečně rysy anaerobní aktivity.

Při tomto typu cvičení se opakovaně dělají krátké sportovní výkony o maximální intenzitě (nadoraz), mezi kterými je krátká pauza na doplnění kyslíku a odplavení metabolitů a laktátu. Například se 20 sekund maximálně sprintuje a poté se třeba 30 sekund vyklusává (jde). To se několikrát opakuje. Je to taková obdoba sérií, které se dělají při klasickém posilování. To by ve výsledku mělo znamenat - ve srovnání s běžným aerobním cvičením - větší kyslíkový dluh a delší regeneraci svalů po zátěži a tím zároveň i déle trvající výdej energie po samotném cvičení (viz tzv. after-burn efekt či EPOC).

HIIT cvičení tedy stimuluje vyšší EPOC, protože se během něho spotřebovává více kyslíku. Tím se vytvoří větší kyslíkový deficit, který musí být po cvičení v době odpočinku nahrazen.


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Můj přběh


CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE