hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Hardgainer

Jako hardgainer se ve fitness komunitě označuje osoba, která obtížně nabírá svalovou hmotu. Někdo je geneticky lépe vybaven než jiný (svoji roli hraje somatotyp i rychlost metabolismu), takže cvičenci, kteří jsou geneticky v nevýhodě, lze označit za "těžkonabírače" neboli hardgainery.

Otázkou ale je, zda-li je člověk skutečně hardgainerem, nebo jsou pomalé výsledky zaviněny jen nesprávnými tréninkovými, regeneračními a výživovými postupy. V podstatě se dá říci, že všichni naturálové jsou hardgaineři, protože růst svalové hmoty probíhá pomalu a těžce.

Mezi hargainery se většinou zařazují lidé s rychlým metabolismem a tělesnou stavbou ektomorfa.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
WEBHOSTING C4
= poskytovatel webového prostoru =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
WEBHOSTING C4 je kvalitní a spolehlivý český poskytovatel webového prostoru pro jednotlivce, podnikatele i firmy. Je to zároveň i jeden z nejstarších českých webhostingů, na kterém mimochodem "běží" i tyto stránky.