Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
REKLAMA | Podporuju české firmy
FIGHTSTORE.CZ je e-shop s kamennou prodejnou v Praze, který se zaměřuje na prodej potřeb pro bojové sporty a bojová umění od známých značek, prodej fitness potřeb a také prodej sportovního a módního oblečení.
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Hamstringy

Jako hamstringy se souhrnně nazývají svaly v zadní části stehen, takže vlastně tvoří protilehlou stranu ke čtyřhlavým svalům stehenním (kvadricepsům). Konkrétně se jedná o 3 svaly - dvojhlavý sval stehenní (musculus biceps femoris), sval pološlašitý (musculus semitendinosus) a sval poloblanitý (musculus semimembranosus).

Hamstringy jsou svaly biartikulární (dvoukloubové) a procházejí tedy jak kyčlí (zde mají svaly začátek), tak kolenem (pod kolenem mají úpon). Jsou to tedy zároveň extenzory kyčelního kloubu (způsobují natažení / narovnání kyčle) a flexory kolenního kloubu (způsobují ohyb v koleni).

Hamstringy se podílejí jak na hlavních pohybech každodenního života (jako je stání, chůze, výšlap schodů atd.), tak samozřejmě i na těch pohybech sportovních (jako je běh, různé skoky, dřepy apod.). Názorný obrázek zde.


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.


CHCI ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
REKLAMA | Podporuju české firmy
SAM 73 je ryze česká společnost, která již od roku 2004 vyrábí kvalitní sportovní a volnočasové oblečení. Soustředí se na nejnovější sportovní a volnočasové trendy, kvalitní materiály a pohodlné střihy