hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
SPORTAGO
= specialista na výrobu běžeckých pásů =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Sportago je český e-shop, který se specializuje na výrobu běžeckých pásů a prodej sportovních potřeb pro fitness a posilování a pomůcek pro jógu. To vše pod jejich vlastní značkou Sportago.

Hamstringy

Jako hamstringy se souhrnně nazývají svaly v zadní části stehen, takže vlastně tvoří protilehlou stranu ke čtyřhlavým svalům stehenním (kvadricepsům). Konkrétně se jedná o 3 svaly - dvojhlavý sval stehenní (musculus biceps femoris), sval pološlašitý (musculus semitendinosus) a sval poloblanitý (musculus semimembranosus).

Hamstringy jsou svaly biartikulární (dvoukloubové) a procházejí tedy jak kyčlí (zde mají svaly začátek), tak kolenem (pod kolenem mají úpon). Jsou to tedy zároveň extenzory kyčelního kloubu (způsobují natažení / narovnání kyčle) a flexory kolenního kloubu (způsobují ohyb v koleni).

Hamstringy se podílejí jak na hlavních pohybech každodenního života (jako je stání, chůze, výšlap schodů atd.), tak samozřejmě i na těch pohybech sportovních (jako je běh, různé skoky, dřepy apod.). Názorný obrázek zde.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
SAM 73
= sportovní a volnočasové oblečení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
SAM 73 je ryze česká společnost, která již od roku 2004 vyrábí kvalitní sportovní a volnočasové oblečení. Soustředí se na nejnovější sportovní a volnočasové trendy, kvalitní materiály a pohodlné střihy.