hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Glykolýza

Glykolýza je chemický proces, během kterého se při různě intenzivních činnostech obnovuje ATP z glukózy. ATP lze považovat za univerzální jednotku biologické energie (která se rozkladem ATP ve velké míře uvolňuje) a glukóza je pro ATP základním a nejrychlejším zdrojem této energie. Glukóza pro potřeby ATP je získávána buď z glykogenu (prostřednictvím glykogenolýzy), nebo z glukózy v krvi (glykémie).

Glykolýza může probíhat buď v přítomnosti kyslíku (aerobní glykolýza), nebo i v jeho nepřítomnosti (anaerobní glykolýza) v závislosti na míře intenzity dané činnosti.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
SPORTAGO
= specialista na výrobu běžeckých pásů =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Sportago je český e-shop, který se specializuje na výrobu běžeckých pásů a prodej sportovních potřeb pro fitness a posilování a pomůcek pro jógu. To vše pod jejich vlastní značkou Sportago.