hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Glutamin

Glutamin je důležitá aminokyselina s mnoha funkcemi v těle. Je stavebním blokem bílkovin a kritickou součástí imunitního systému, mimo jiné i pro jeho příznivý vliv na zdraví našich střev.

Další z benefitů glutaminu je rychlejší obnova glykogenu po fyzickém výkonu a následné zlepšení regenerace, což nám může pomoci při udržení si svalové hmoty například během redukční diety. Glutamin má tedy antikatabolické účinky vůči svalové hmotě. Na druhou stranu neexistuje přesvědčivá studie, která by potvrzovala přínos glutaminu na přímý růst svalové hmoty, tedy na anabolismus svalové hmoty (hypertrofii).

Naše tělo tuto aminokyselinu přirozeně produkuje (glutamin je tudíž neesenciální aminokyselina) a nachází se také v mnoha potravinách, jako je červené maso, mléčné výrobky, vejce, nebo třeba luštěniny. Přesto si nemůžeme být jisti (obzvláště intenzivně trénující sportovci), zdali pro optimální zdraví nepotřebujeme ještě nějaký glutamin navíc z doplňků stravy. Nicméně při dostatečné, pestré a vyvážené stravě nejsou jeho výše uvedené benefity při jeho extra příjmu ze suplementace u kondičně či rekreačně cvičící populace moc významné.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
LITTLE SHOES
= e-shop s dětskými a dospělými botami =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Little Shoes je e-shop s dětskými a dospělými botami, který se specializuje hlavně na barefoot a jehož cílem je #barefootvsem, jelikož barefoot není alternativa, barefoot je nová bota!