hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Funkční trénink

Funkční trénink se dá definovat jako trénink pohybu. Vychází z cviků, které učí jedince ovládat tělo ve všech rovinách pohybu (čili funkční trénink je více méně opakem cvičení na fixních strojích). Klade vysoké nároky na stabilizaci s důrazem na komplexní pohyby vycházející z přirozenosti. Často se využívá při rekonvalescenci či fyzioterapii (například při řešení disbalancí), ale je také hojně využíván i u vrcholových či rekreačních sportovců.

Jádro funkčního tréninku tvoří cviky, které lze dělat s vlastní váhou (dřepy, kliky, planky, výpady), při kterých se výrazně zapojuje střed těla. Další charakteristikou funkčního tréninku jsou balanční pomůcky (Overball, Gymball, Bosu, TRX, Flow-in, Balance board, Expander), které výrazně stěžují dané cviky a nutí tělo zapojit již zmíněný střed těla. Velký důraz je kladen i na správné dýchání.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
MEATFLY
= streetwear a outerwear =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
MEATFLY je česká značka streetwear a outerwear s více jak pětadvacetiletou tradicí. Z původního zaměření na skate / snowboarding se jejich sortiment rozrostl o další více či méně adrenalinové činnosti, nicméně skate kořeny zůstaly.