Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
ZKUSTE NutritionPro
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Funkční trénink

Funkční trénink se dá definovat jako trénink pohybu. Vychází z cviků, které učí jedince ovládat tělo ve všech rovinách pohybu. Klade vysoké nároky na stabilizaci s důrazem na komplexní pohyby vycházející z přirozenosti. Často se využívá při rekonvalescenci či fyzioterapii (například při řešení disbalancí), ale je také hojně využíván i u vrcholových či rekreačních sportovců.

Jádro funkčního tréninku tvoří cviky s vlastní váhou (dřepy, kliky, planky, výpady), při kterých se výrazně zapojuje střed těla. Další charakteristikou funkčního tréninku jsou balanční pomůcky (Overball, Gymball, Bosu, TRX, Flow-in, Balance board, Expander), které výrazně stěžují dané cviky a nutí tělo zapojit již zmíněný střed těla. Velký důraz je kladen i na správné dýchání.


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a stereotypů.


CHCI ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE