hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Funkční potraviny

Funkční potravina je potravinářský výrobek nebo nápoj, který se konzumuje jako součást každodenní běžné stravy. Funkční potravina tedy poskytuje tělu potřebné množství makroživin a mikroživin (bílkovin, sacharidů, tuků, vitaminů, minerálů atd.), které jsou potřeba pro jeho zdravé fungování. Jsou to tedy potraviny, které jsou nedílnou součástí stravy a o nichž se předpokládá, že mohou mít preventivní vlastnosti, kdy nějakým způsobem přispívají k lepšímu zdraví nad rámec tradičních živin, které tyto potraviny obsahují.

Funkční potraviny tedy obsahují a tělu dodávají jednu nebo více účinných látek (tzv. funkční složky), které mají fyziologické účinky a mohou posílit zdraví. Funkční složkou ve funkční potravině (nebo také v nutraceutiku / doplňku stravy) může být makroživina (např. omega-3 mastné kyseliny), mikroživina (např. vitamíny), nebo složka s malou či žádnou výživovou hodnotou (např. fytochemikálie).

Zdroje

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
SAM 73
= sportovní a volnočasové oblečení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
SAM 73 je ryze česká společnost, která již od roku 2004 vyrábí kvalitní sportovní a volnočasové oblečení. Soustředí se na nejnovější sportovní a volnočasové trendy, kvalitní materiály a pohodlné střihy.