hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Excentrická fáze pohybu

Excentrická fáze pohybu neboli excentrická kontrakce je při vykonávání cviku negativní fáze pohybu. Dochází ke spouštění zátěže (většinou proti gravitaci) a k extenzi (natažení) v kloubu, přičemž se sval prodlužuje. Excentrická kontrakce vyvolává zpomalení pohybu (deceleraci). Opakem excentrické fáze pohybu je fáze koncentrická, která naopak pohyb zrychlením (akcelerací) zahajuje.

Excentrická a koncentrická kontrakce se též nazývají izotonický pohyb (též dynamický), při kterém se mění délka svalů, ale příliš se nemění napětí (tonus). Opakem izotonického pohybu je izometrická kontrakce, při které se délka svalů nemění, ale mění se jejich napětí.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
E-SPORTSHOP.CZ
= prodej sportovního zboží =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Nabídka internetového obchodu e-sportshop.cz (spadajícího pod firmu Radansport s.r.o.) obsahuje zboží z oblasti sportu, fitness, campingu či domácích hobby produktů. Některé zboží je nabízeno pod vlastní registrovanou českou značkou MERCO.