Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
LITTLE SHOES
= e-shop s dětskými a dospělými botami =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Little Shoes je e-shop s dětskými a dospělými botami, který se specializuje hlavně na barefoot a jehož cílem je #barefootvsem, jelikož barefoot není alternativa, barefoot je nová bota!
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Esenciální aminokyseliny

Existuje 21 různých aminokyselin. Přestože všechny jsou pro naše zdraví důležité, pouze osm aminokyselin je klasifikováno jako esenciální.

Jedná se o isoleucin, leucin, lysin, methionin, fenylalanin, threonin, tryptofan a valin.

Na rozdíl od neesenciálních aminokyselin, esenciální aminokyseliny nemohou být vytvořeny naším tělem a musí být proto získány prostřednictvím stravy. Nejlepší zdroje esenciálních aminokyselin jsou živočišné bílkoviny, jako je maso, vejce a mléčné výrobky. Další zdroje jsou třeba tofu, sója, pohanka, quinoa, luštěniny apod.

Existuje několik neesenciálních aminokyselin, které jsou klasifikovány jako podmíněně esenciální (semiesenciální). Ty jsou považovány za nezbytné pouze za zvláštních okolností, jako je například nemoc nebo stres. Jedná se o arginin a histidin.

Nízké hladiny bílkovin a speciálně esenciálních aminokyselin jsou obecně spojovány s menším svalovým růstem a horšími sportovními výkony a výsledky - obzvláště v silových sportech. Důvodem je to, že neesenciální aminokyseliny víceméně nestimulují syntézu svalových bílkoivin (MPS). Za nejvíce anabolickou aminokyselinu se považuje leucin, který nejvíce stimuluje MPS.


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Můj přběh


CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
INSPORTLINE
= sportovní a fitness vybavení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Společnost inSPORTline je českým výrobcem a prodejcem fitness vybavení, včetně různých trenažérů, motodoplňků, outdoor vybavení, wellness, (elektro) kol a koloběžek, sportovního oblečení apod.