Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
REKLAMA | Podporuju české firmy
SAM 73 je ryze česká společnost, která již od roku 2004 vyrábí kvalitní sportovní a volnočasové oblečení. Soustředí se na nejnovější sportovní a volnočasové trendy, kvalitní materiály a pohodlné střihy
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Ergogenní

Ergogenní znamená zvyšující fyzickou nebo duševní výkonnost, zejména při sportu nebo cvičení (tréninku). Nejčastěji se jedná o nějakou látku (suplement, doplněk stravy) zvyšující schopnost těla produkovat energii, zlepšující psychické činnosti, nebo urychlující regeneraci těla po fyzické aktivitě. Ale může to být i mechanické zařízení. Ergogenní pomůcka je tedy taková, která má za cíl vytvořit pro sportovce konkurenční výhodu.

Opakem slova ergogenní je ergolytický, čili snižující fyzickou nebo duševní výkonnost.


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.


CHCI ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
REKLAMA | Podporuju české firmy
NutritionPro je rozvážková firma zdravého a nutričně vyváženého jídla s denním množstvím kalorií dle Vašich cílů (redukce tuku, budování svalů, udržování váhy).