hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Endomorf

Endomorf je jeden z tělesných typů (tzv. somatotypů) popisující tělesnou stavbu člověka. Jako endomorfa označujeme člověka, který má mohutnou oblou postavu (kvůli velkému podílu měkkých tkání). Má kratší končetiny, silný krk, kratší a mohutný trup, robustní kostru (velké kloubní hlavice), silnější kosti a šlachy. Typický necvičící endomorf má ramena užší než boky a tuk uložený zejména v oblasti břicha. Ze všech somatotypů má tedy největší tendenci k obezitě. Endomorf má pomalý metabolismus. Snadno nabírá hmotnost, ale s velkým podílem tuku.

Somatotypy

Somatotypy
Ukázka

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
PIDILIDI
= kojenecké a dětské oblečení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
PiDiLiDi je česká firma se zaměřením na výrobu a prodej kojeneckého oblečení, dětského textilu a obuvi, punčochového zboží, pláštěnek, holínek, hraček apod. Všechny jejich výrobky jsou uváděny na trh pod značkou PiDiLiDi.