hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Elektrolyty

Elektrolyty jsou ionty s elektrickou vodivostí, které se vyskytují ve vodném prostředí. Mezi běžné elektrolyty patří minerály a anorganické sloučeniny jako hořčík, draslík, sodík, vápník, chlorid, fosfát, nebo hydrogenuhličitan. Nerovnováha elektrolytů z fitness hlediska znamená, že naše svaly nebudou fungovat na optimální úrovni, tudíž ani v tělocvičně.

Pro správnou svalovou kontrakci tělo potřebuje správnou rovnováhu elektrolytů, aby dosáhlo co největšího "poškození" svalů (katabolismus) pro opětovný růst (anabolismus). Elektrolytická nerovnováha může vzniknout například při dehydrataci. Ta může nastat krom jiného i z častého či nadměrného pití alkoholu.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
FIGHTSTORE.CZ
= potřeby pro bojové sporty a bojová umění  =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
FIGHTSTORE.CZ je e-shop s kamennou prodejnou v Praze, který se zaměřuje na prodej potřeb pro bojové sporty a bojová umění od známých značek, na prodej fitness potřeb a také na prodej sportovního a módního oblečení.