hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Ektomorf

Ektomorf je jeden z tělesných typů (tzv. somatotypů) popisující tělesnou stavbu člověka. Jako ektomorfa označujeme člověka, který má subtilní tělesnou stavbu, menší kloubní hlavice, dlouhé končetiny atd. Necvičící ektomorf má hubenou vysokou postavu, plochý hrudník, úzká ramena a pánev, hůře rozvinuté svalstvo, a proto také sklon k vadnému držení těla. Ektomorf má rychlý metabolismus, což je jeden z důvodů, proč poměrně těžce nabírá svalovou hmotu. Na rozdíl od endomorfa tak ektomorf v podstatě nepřibírá tuk a je "přirozeně" vyrýsovaný.

Somatotypy

Somatotypy
Ukázka

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
MEATFLY
= streetwear a outerwear =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
MEATFLY je česká značka streetwear a outerwear s více jak pětadvacetiletou tradicí. Z původního zaměření na skate / snowboarding se jejich sortiment rozrostl o další více či méně adrenalinové činnosti, nicméně skate kořeny zůstaly.