Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
KOLOSHOPCZ
= dodavatel kol a cyklokomponentů =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
KOLOSHOPCZ je dodavatelem kol a cyklokomponentů světových značek a zároveň je to parta lidí, kteří cyklotechnice a cyklistice obecně fandí a rozumí. Jejich doménou je prodej kol horských, silničních, trekingových, crossových a dětských.
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Core

Pojem core (jádro těla) je mezi různými autory vnímán různě. Někteří core neodlišují od hlubokého stabilizačního systému (HSS) a tudíž core a HSS považují za synonyma. Jiní berou core jako celý střed těla, čili do core zahrnují povrchové svaly trupu společně se svaly uloženými hlouběji v trupu - HSS.

Jako povrchové svaly trupu se nejčastěji označují povrchové svaly břicha a spodní části zad. Patří sem přímý sval břišní, vnější a vnitřní šikmé svaly, vzpřimovače páteře (erector spinae), čtyřhranný sval bederní a bedrokyčlostehennní sval.

HSS, neboli též deep core viz zde.

Silné svaly jádra těla mohou usnadnit každodenní pohyby, jako je otáčení, ohýbání a dokonce i stání. Dále může silný core zlepšit naši rovnováhu, zmírnit bolesti v dolní části zad, usnadnit pozici správného držení těla a také zlepšit bezpečnost a výkony při některých cvicích.


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Můj přběh


CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
ELEVEN
= sportovní oblečení a doplňky =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Eleven Sportswear je český výrobce sportovního oblečení a sportovních doplňků, v jejichž sortimentu si vyberou cyklisté, běžci, fitness nadšenci či milovníci jakéhokoliv pohybu. Kvalitně zpracované oblečení navíc podtrhuje jedinečný design.