hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Centrální nervový systém

Centrální nervový systém (CNS) se skládá z mozku a míchy. Nazývá se "centrálním", protože hraje primární roli v přijímání informací z různých oblastí těla, čímž koordinuje aktivitu napříč celým organismem a ovládá tak veškeré reakce těla. Mozek hraje ústřední roli v ovládání většiny tělesných funkcí, včetně vědomí, pohybů, pocitů, myšlenek, řeči a paměti.

CNS je jednou ze dvou hlavních částí nervového systému. Druhou částí je periferní nervový systém (PNS), který zahrnuje všechny nervy mimo CNS, takže mimo mozek a míchu. PNS spojuje CNS se smyslovými orgány (jako je oko a ucho), s dalšími orgány těla, se svaly, s krevními cévami, nebo se žlázami.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
CONCEPT
= výrobce domácích elektrospotřebičů =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
Společnost CONCEPT je ryze česká společnost, která patří mezi přední výrobce a dodavatele domácích elektrospotřebičů a která si i přesto stále zachovává ráz rodinné firmy. V nabídce mají mimochodem i své vlastní elektrokoloběžky.