hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Bro split

Výkladů tohoto termínu existuje více. Zde je jeden z nich.

Takzvaný bro split je typ tréninkového systému, který cvičí převážně nevědomí začátečníci ovlivněný kulturistickými časopisy, nebo neinformovaní jedinci, kteří často chtějí jen dobře vypadat v tričku, nebo na pláži. Těmto lidem se v anglicky mluvících zemích říká bros (zkratka od brothers). Jejich zapálení pro cvičení často nevychází ze zdravotních benefitů a zdravého životního stylu, ale jejich motivace je především dobře vypadat (být "nabušený"), nejlépe jako kulturisté z titulních stránek časopisů.

Bro split se skládá ze samostatných tréninkových dnů pro jednotlivé části těla. Je to v podstatě opak fullbody. Zaměření je dost často jen na biceps a hrudník (tzv. bicepso - hrudní split), protože to jsou jediné svaly, které bros zajímá a na kterých záleží.

Bro split může vypadat třeba takto:

  • Pondělí - záda.
  • Úterý - hrudník.
  • Středa - nohy (nohy bros často vůbec necvičí).
  • Čtvrtek - ramena a trapézy.
  • Pátek - ruce.
  • Některý den či dny břicho (to je ale individuální, někteří bros s břichem moc neztrácejí čas, nebo ho dokonce necvičí vůbec).
  • Sobota + neděle - volno.

Tito jedinci často cvičí jen na strojích či kladkách a ve skutečnosti většinou nemají ponětí, co a jak trénují. Důvodem je praktikování bro science, kopírování tréninků profesionálních kulturistů a neochota se sebevzdělávat a získávat nějaké kvalitní informace. Často bros po určité době vypadají stále stejně, progres se nedostavuje.

Něco jako bro split v podstatě cvičí právě profesionální kulturisté (které bros kopírují), či lidé na vysoké výkonnostní úrovni. Ti ovšem vědí, proč to tak dělají a co jim to přinese.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
WEBHOSTING C4
= poskytovatel webového prostoru =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
WEBHOSTING C4 je kvalitní a spolehlivý český poskytovatel webového prostoru pro jednotlivce, podnikatele i firmy. Je to zároveň i jeden z nejstarších českých webhostingů, na kterém mimochodem "běží" i tyto stránky.