Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
INSPORTLINE
= sportovní a fitness vybavení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Společnost inSPORTline je českým výrobcem a prodejcem fitness vybavení, včetně různých trenažérů, motodoplňků, outdoor vybavení, wellness, (elektro) kol a koloběžek, sportovního oblečení apod.
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Bro science

Bro science je ve fitness komunitě spíše výsměšný a hanlivý termín pro (dez)informace, které nejsou podloženy obecně platnými světovými historickými zkušenostmi (empirií), nebo vědou. Nejčastěji jsou tato "zaručená" fakta šířena příliš sebevědomími a neinformovanými muži s velkým egem (tzv. gym bros - zkratka od brothers), kteří sice mají výsledky, ale většinou na základě dopingu, nebo skvělé genetiky. Díky tomu si myslí, že znají všechny vědy v oblasti kulturistiky, výživy a doplňků stravy. Své rady (nebo spíše bezradnost) poskytují všem v tělocvičně (přitom sami většinou netuší, co se s jejich tělem děje) a nově informovaní tak mylně předpokládají, že očividné výsledky jejich rádců znamenají zkušenost a velké znalosti. Oběťmi bro science se tak často nechtěně stávají nezkušení začínající cvičenci, kteří ještě nemají patřičné skutečné znalosti a zkušenosti a mohou tak nepřesné informace šířit dál.

Kdysi byly tyto nedůvěryhodné informace šířeny převážně ústní formou v posilovnách, v současné době však těmto mýtům vydatně pomáhají i sociální sítě. V některých případech šíří bro science cíleně dokonce i některé firmy s doplňky stravy v rámci propagace a většího prodeje svých výrobků. Což přidává šířeným informacím na určité "věrohodnosti" (přece by si to nevymýšleli, že?), takže lidé budou i nadále těmto mýtům věřit.


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Můj přběh


CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
ELEVEN
= sportovní oblečení a doplňky =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Eleven Sportswear je český výrobce sportovního oblečení a sportovních doplňků, v jejichž sortimentu si vyberou cyklisté, běžci, fitness nadšenci či milovníci jakéhokoliv pohybu. Kvalitně zpracované oblečení navíc podtrhuje jedinečný design.