hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Bílkoviny živočišné

Živočišné bílkoviny s kompletním aminokyselinovým spektrem jsou zásadní pro efektivní budování svalové hmoty (MPS, anabolismus). Čím blíže se bílkovinná potravina svým aminokyselinovým spektrem bude blížit aminokyselinovému spektru lidské kosterní svaloviny, tím více se zvýší syntéza svalových bílkovin. Většina živočišných bílkovin má vysokou biologickou hodnotu. Čím je biologická hodnota vyšší, tím více aminokyselin může tělo využít k proteosyntéze neboli k MPS.

Bílkoviny živočišné se nachází především v mase, masných výrobcích a rybách, ale také ve vejcích a mléčných výrobcích.

Kromě bílkovin živočišných samozřejmě existují i bílkoviny rostlinné.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
BUSHCRAFTSHOP.CZ
= vybavení pro pobyt v přírodě =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
BUSHCRAFTshop.cz nabízí kompletní vybavení pro pobyt v přírodě a to nejen od prověřených zahraničních značek, ale také pod svou vlastní českou značkou JUBÖ Bushcraft. Ideální pro milovníky outdoor, kempingu, turistiky, military, či třeba grilování.