hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Bílkoviny rostlinné

Rostlinné bílkoviny mají většinou nevyvážený poměr aminokyselin (neboli aminokyselinové spektrum), kde limitní aminokyselina především u silově zaměřených sportovců způsobuje pro organismus menší využitelnost celé bílkoviny (než u bílkovin živočišných). Vhodnou kombinací a správným množstvím rostlinných bílkovin lze docílit kompletního aminokyselinového spektra, avšak často za cenu horší stravitelnosti.

Bílkoviny rostlinné obsahují především běžné i méně běžné přílohy (např. rýže, brambory, těstoviny, obiloviny a pečivo, luštěniny, bulgur, kuskus atd.) a také ořechy a různá semínka.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
PIDILIDI
= kojenecké a dětské oblečení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
PiDiLiDi je česká firma se zaměřením na výrobu a prodej kojeneckého oblečení, dětského textilu a obuvi, punčochového zboží, pláštěnek, holínek, hraček apod. Všechny jejich výrobky jsou uváděny na trh pod značkou PiDiLiDi.