hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Anaerobní práh

Anaerobní práh je fyziologický bod (hranice) během cvičení, kdy organismus musí přepnout z aerobního na anaerobní metabolismus. Je to tedy nejvyšší úroveň fyzické námahy během cvičení, při které se v krvi a ve svalech začíná hromadit laktát. Tím dojde k omezení výkonu a po překročení prahu po nějaké době i k jeho úplnému přerušení. K anaerobnímu prahu se tedy přibližujeme během cvičení se zvyšující se intenzitou, kde se anaerobní procesy stávají dominantnějšími. Někdy se také anaerobnímu prahu říká laktátový práh.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Více informací naleznete na mé úvodní stránce.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
INSPORTLINE
= sportovní a fitness vybavení =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Společnost inSPORTline je českým výrobcem a prodejcem fitness vybavení, včetně různých trenažérů, motodoplňků, outdoor vybavení, wellness, (elektro) kol a koloběžek, sportovního oblečení apod.