hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Anaerobní glykolýza

Anaerobní glykolýza je chemický proces, během kterého se ATP obnovuje z glykogenu (glukózy) anaerobním způsobem, čili bez přístupu kyslíku. ATP lze považovat za univerzální jednotku biologické energie (takže i energie pro svalovou kontrakci).

Anaerobní glykolýza probíhá ve dvou krocích. V prvním kroku se glukóza přemění na pyruvát. Ve druhém kroku (pokud není k dispozici kyslík, nebo je kyslíku málo) se pyruvát mění na laktát, který umožňuje pokračování rozkladu glukózy a tím i produkci energie. Pokud je ve druhém kroku umožněn přístup kyslíku, probíhá již glykolýza aerobní.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
CONCEPT
= výrobce domácích elektrospotřebičů =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
Společnost CONCEPT je ryze česká společnost, která patří mezi přední výrobce a dodavatele domácích elektrospotřebičů a která si i přesto stále zachovává ráz rodinné firmy. V nabídce mají mimochodem i své vlastní elektrokoloběžky.