hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Anaerobní cvičení

Anaerobní cvičení je intenzivní cvičení, při kterém dochází ke spalování glukózy na energii bez přístupu kyslíku (především procesem zvaným anaerobní glykolýza). Glukóza je základním a nejrychlejším zdrojem energie pro všechny tělesné tkáně. Když je tedy kyslík při anaerobním cvičení omezený, musí buňky provádět anaerobní glykolýzu, aby produkovaly energii (pro ATP). Tímto cvičením tedy dojde jednak k větší spotřebě kyslíku (než jsou naše zásoby), ale také k vyplavení vedlejšího produktu, takzvaného laktátu a dochází tak ke známému "pálení" svalu. To celé má za následek pokles výkonu až do stavu, kdy selžeme (nelze již pokračovat ve cvičení) a musíme si odpočinout. Hlavním zdrojem energie při takto prováděném cvičení je svalový glykogen (z kterého anaerobní glykolýzou vzniká glukóza).

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
FITNESS 007
= sportovní výživa a fitness potřeby =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Fitness 007 je e-shop s kamennou prodejnou v Praze na Malé Straně, pro který pracují skuteční odborníci a v kterém lze nakoupit sportovní a zdravou výživu, potřeby pro posilování a cvičení, či třeba fitness oblečení.