hledací ikonka

smazat
zavřít smazat

FITNESS SLOVNÍK

Anabolismus

Anabolismus je energeticky náročný proces, během něhož se tvoří z jednodušších látek látky složitější. Dochází k tvorbě a ukládání bílkovin (k růstu svalové hmoty) a zásobních látek (glykogenu a triglyceridů). Zásoba těchto látek převyšuje okamžitou potřebu. Organismus tak vytváří energetické rezervy, buňky rostou a rozmnožují se, tkáně jsou vytvářeny a obnovovány, přičemž se energie na tyto děje spotřebovává.

Anabolické procesy převládají v situacích se sníženou fyzickou aktivitou. Příkladem může být svalová hypertrofie, kdy sval roste (zvětšuje svůj objem), k čemuž je potřeba energie. A jak je možná známo, svaly nerostou v posilovně, ale při odpočinku, čili při snížené fyzické aktivitě.

Opakem anabolismu je katabolismus. Anabolismus společně s katabolismem tvoří metabolismus.

KDO JSEM?

Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů.

CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
SPORTAGO
= specialista na výrobu běžeckých pásů =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
Sportago je český e-shop, který se specializuje na výrobu běžeckých pásů a prodej sportovních potřeb pro fitness a posilování a pomůcek pro jógu. To vše pod jejich vlastní značkou Sportago.