Domů Kontakty Podpora / donate RSS Facebook Instagram hledací ikonka

smazat
zavřít smazat
FITNESS SLOVNÍČEK
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
MEATFLY
= streetwear a outerwear =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
[ AKCE - VÝPRODEJ - SLEVY ]
MEATFLY je česká značka streetwear a outerwear s více jak pětadvacetiletou tradicí. Z původního zaměření na skate / snowboarding se jejich sortiment rozrostl o další více či méně adrenalinové činnosti, nicméně skate kořeny zůstaly.
A B C Č D E F G H CH I J
K L M N O P R S Š T V Z
SLOVNÍK - VÝZNAM POJMU

Aminokyselinové spektrum

Jako aminokyselinové spektrum se označuje směs (procentuální poměr) různých aminokyselin v bílkovině. Aminokyselin známe 21 druhů, přičemž v každé bílkovině je přítomno vždy všech 21 aminokyselin. Takže v podstatě po všech bílkovinách (i rostlinných) budeme stavět svalovou hmotu. Otázka ale je, jak efektivně. Proto pro efektivní budování svalů je důležité, aby naše strava obsahovala všechny esenciální aminokyseliny v takovém poměru (spektru), které se blíží spektru kosterního (lidského) svalstva.

Důležitá je rovněž takzvaná limitní aminokyselina (počítá se pouze u esenciálních aminokyselin), která určuje využitelnost celé bílkoviny. Pokud některá esenciální aminokyselina není ve stravě zastoupena v dostatečném množství, je syntéza všech bílkovin (MPS) omezena na množství, v jakém je ona deficitní esenciální aminokyselina přítomna. Proto je důležité zajistit, abychom měli ve stravě dostatečný příjem esenciálních aminokyselin, které jsou silně anabolické a zvyšují MPS. Bílkoviny živočišné mají aminokyselinové spektrum pro budování svalové hmoty vhodnější, než bílkoviny rostlinné.


Charlie Jsem Karel Šmída, pro přátele Charlie, a jakožto osobní trenér a popularizátor kondičního posilování pomáhám lidem změnit se jednak tělesně a kondičně směrem ke zdraví a kráse, ale také duševně ke zdravějšímu životnímu stylu a k úpravě svých zakořeněných (zlo)zvyků a nevhodných stereotypů. Můj přběh


CHCI ZMĚNIT ŽIVOTNÍ STYL, ZAČÍT POSILOVAT A ZLEPŠIT SE KONDIČNĚ, TĚLESNĚ I DUŠEVNĚ
Chci udržitelně zhubnout
Chci efektivně budovat svaly
Chci tréninkovou lekci
Chci sestavit trénink
Chci výživový plán
Potřebuju konzultaci
MŮJ TRÉNINKOVÝ PŘÍSTUP A FILOSOFIE
PODPORUJU ČESKÉ FIRMY A "SRDCAŘSKÉ" E-SHOPY
WEBHOSTING C4
= poskytovatel webového prostoru =
>>>  PODÍVAT SE DO E-SHOPU  <<<
WEBHOSTING C4 je kvalitní a spolehlivý český poskytovatel webového prostoru pro jednotlivce, podnikatele i firmy. Je to zároveň i jeden z nejstarších českých webhostingů, na kterém mimochodem "běží" i tyto stránky.